Blog
doktor murat keskin
mide botoksu bursa

Mide Botoksu Bursa

Mide Botoksu Tedavisi Nedir ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu tedavisi, son dönemlerde obezite tedavisinde Botilinum toksini kullanılarak yapılan endoskopik tedavi yöntemlerinden biridir.

Mide Botoksu Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Botilinum toksininin, endoskopik olarak midenin değişik bölgelerine  skleroterapi iğnesi denilen özel iğnelerle uygulanması ile yapılan endoskopik tedavi yöntemidir. İşlem sırasında hasta sedoanaljezi denilen hafif bir anestezi ile uyutulur. Gastroskop denilen endoskopi cihazı ile mide incelendikten sonra Botilinum toksini midenin değişik bölgelerine enjekte edilir. Botilunum toksini, mide kasılmasını engeller ve mide boşalımı gecikir. Bu nedenle hastada midede dolgunluk hissi ve yemek yememe hissi gelişir. Ayrıca midenin bazı bölgelerine yapılan Botilinum toksininin, açlık hormonu adı verilen ghrelin hormonu salgılanmasını da azalttığı ve açlık hissini azaltarak kilo vermeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi yaklaşık 20-30 dakikada yapılır. Hasta işlem sırasında uyuduğu için işlemi duymaz ve hatırlamaz.

Mide Botoksu Tedavisi Kimlere Yapılabilir ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi;

  • 18 yaş üzeri ve 55 yaş altı aşırı kilolu ve obez olanlar
  • Daha önce diyet ve egzersiz yapmış ancak bunlarla tek başına yeterli kilo verememiş, vücut kitle indeksi 27-35 kg/ m² olan hastalar için uygun bir seçenektir.

Mide Botoksu Tedavisi Kimlere Uygulanmaz ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi;

  • Botilinum toksin alerjisi olanlara
  • Aktif mide ve onikiparmak bağırsak ülseri olanlara
  • Şiddetli gastriti olanlara
  • Kas hastalığı olanlar
  • Vücut kitle indeksi 40 kg/ m² olan hastalar için önerilmemektedir.

Mide Botoksu Tedavisi Öncesinde Hazırlık Yapılır Mı ?

Hastanın işlemden önce 6-8 saat aç olması yeterlidir. Özel bir hazırlık gerektirmez. İşlem öncesinde hastanın, Botilinum toksin alerjisi varsa bunu belirtmesi, kullandığı kan sulandırıcı ilaçları söylemesi gereklidir.

Mide Botoksu Tedavisi Sonrasında Hastanede Kalmak Gerekli Midir ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi sonrası yaklaşık 1-2 saat hastanede kalmak yeterlidir.

Mide Botoksu Etkisi Ne Zaman Başlar ve Ne Kadar Sürer ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi etkisini 3 gün sonra göstermeye başlar ve yaklaşık 4-6 ay etkisini korur.

Mide Botoksu Tedavisi Etkili mi ? Ne Kadar Kilo Verebilirim ? İşlem Tekrarlanabilir Mi ?

Obezite tedavisinde kullanılan hiçbir tedavinin tek başına %100 etkisi yoktur. Mide botoksu ile 4-6 ayda yaklaşık %10-15 kadar kilo verilebilir. Ancak mide botoksunun etkisi ile ilgili yapılan bazı çalışmalarda etkisinin olmadığını bildiren yayınlar da mevcuttur. Mide botoksu ile beraber uygulanan diyet ve egzersiz ile hem daha fazla hem de daha kalıcı kilo verilebilir. Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi hakkında detaylı bilgileri ve sorularınızı ücretsiz danışma hattımız 0.534.6014860 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz. Mide botoksu, ilacın etkisinin geçmesi sonrası 6 ayda bir, toplam en fazla 3 kez olmak üzere tekrarlanabilir.

Mide Botoksu Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir ? Güvenilir Midir ?

Mide botoksu sonrası yan etkiler nadir olup en sık bulantı, şişkinlik hissi, mide ağrısı gibi tedavi ile kolaylıkla gerileyen şikayetler görülebilir. Ancak literatürde çok nadiren bildirilen midede nekroz ve sonrasında midenin alınması, ölüm gibi ciddi yan etkileri de olduğu bildirilmiştir.

Mide Botoksu Fiyatı Ne Kadardır ?

Bursa’ da Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murat KESKİN tarafından uygulanan mide botoksu işlemi için; uygulama, fiyat ve diğer detaylı bilgilere ulaşmak ve ücretiz danışma-iletişim için 0.534.6014860 nolu telefonu arayabilirsiniz.